|
||
Oceny samochodów: HyundaiOceny samochodów marki Hyundai. Kierowcy oceniają samochody Hyundai wg najważniejszych kryteriów. Kto bowiem może lepiej ocenić samochód jeśli nie kierowca użytkujący go na codzień? Zamierzasz kupić samochód marki Hyundai - sprawdź opinie na jego temat! Jeśli posiadasz samochód tej marki - oceń go! Zobacz oceny dla modeli samochodów marki Hyundai:Wybierz model marki Hyundai aby zobaczyć szczegółowe oceny kierowców. W dalszych krokach będziesz mógł wybrać wersję nadwozia modelu, generację, rodzaj i pojemność silnika, rok produkcji oraz wersję samochodu.
filtruj:
![]() Wybrane opinie 4.00
Madabar 10 maj 2012
Hyundai ix20, VAN 2010-, benzynowy, 1591/125KM
Mój ix20, to drugi z kolei samochód marki Hyundai jakim jeżdżę. Poprzednio miałem Getza i jeśli ix20 będzie się spisywał tak jak jego poprzednik, to nie pożałuję ani jednej wydanej na zakup złotówki. Powodem decyzji, oprócz pozytywnych doświadczeń z poprzednikiem były także mój wzrost (prawie 190 cm), wielkość bagażnika, oraz to, że zdecydowaną większość kilometrów kręcę po mieście, gdzie ze względu na ciasnotę na ulicach, 5 m długości jest raczej wadą niż zaletą.
Po półrocznym użytkowaniu mogę zakup podsumować tak:
1/ Rewelacyjnie wsiada się i wysiada. Drzwi są obszerne, sufit wysoko, a siedzenie na takim poziomie jak trzeba.
2/ We wnętrzu miejsca jest wystarczająco dużo do wygodnego podróżowania czterech osób. Czy także dla pięciu, tego nie wiem, bo nie było próby, ale brak tunelu w podłodze dobrze rokuje także piątej osobie.
3/ W bagażniku, po obniżeniu podłogi zmieściły się obok siebie duża waliza i dwie torby zawierające buty i kaski narciarskie, oraz dwie płócienne torby z żywnością. Trzecia torba z odzieżą narciarską trafiła na wierzch, obok laptop i grill elektryczny. Zostało jeszcze trochę miejsca, ale nie było już co zapakować, bo narty w pokrowcach wylądowały na sztorc za fotelem pasażera, przypięte pasami.
W czasie zimowego wyjazdu komputer wykazał spalanie 6,5 l na 100 km. W mieście przy przebiegach do 12 km, pokazuje 8,5 litra. Kiedy temperatury spadły do minus kilkunastu stopni, zużycie wyniosło 9,5 l. Przy temperaturze około 20 st.C w mieście było 8, a na trasie 6 litrów. Opony zimowe to Yokohama, a letnie Continental.
Silnik jest elastyczny i naprawdę nie ma potrzeby częstego sięgania do lewarka. Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to napisałbym, że ideałem byłoby, gdyby szósty bieg włączało się nieco później, aby obroty silnika przy szybkości autostradowej utrzymać na 2.5 tys. a nie 3 tys. Byłoby ciszej. Ale tak naprawdę, to dramatu nie ma. Generalnie wadą samochodów koreańskich w Polsce jest to, że informują rzetelnie o tym, po jakiej nawierzchni jedziemy. I nie chodzi nawet o dziury, ale dosłownie RODZAJ nawierzchni. Jeśli jest głośna, to słyszymy hałas od opon. Wiem, że w tej dziedzinie samochody francuskie są lepsze, bo jadąc Peugeotem miałem wrażenie poruszania się po drogach o lepszej nawierzchni. Kolejną wadą, której nie było w Getzu jest to, że często nie zamykam bagażnika. Albo klapa jest zbyt lekka, albo coś z zamkiem, nie wiem. Powiem jednak, że to drobiazgi. Auto jest świetne, czy ładniejsze od Vengi? To tak jakby pytać, który brat bliźniak jest przystojniejszy :)
3.75
rickvandyke 7 czerwiec 2013
Hyundai i10, HATCHBACK 2010-2013, benzynowy, 1086/69KM
Jako, że wcześniej juz pisałem ocene. Postaram sie teraz uzupełnić informacje nabyte podczas kolejnych kilku tysiecy km.
Auto w tym roku po drugim przeglądzie w serwisie.
Pierwszy roczny koszt serwisu ASO to nim.750pln. Drugi już 1050pln !!!
Dodam, że przy drugim ze wzgledu na mały przebieg nie zostały wymienione swiece.
W skład tych kosztów chodzi także obowiązkowe, choć nikt o tym nie informuje, zlecenie sprawdzenia stanu perforacji nadwozia. Jesli sie tego nie zrobi, traci sie gwarancje na lakier.
Wymina żarówki lampy przedniej - potrzeba zdjąć przedni zderzak. Dostarczona wraz a utem instrukcja obsługo dot. poprzedniej wersji modelu, w ktorym wystarczylo odkrecic dwie śruby. Tutaj widziałem 3, i oprocz tego cos jeszcze pod spodem blokuje. Pewnie czwarta. Wyminana zarówki w serwisie to 45pln (nie licze kosztu zakupu żarówki).
3-4 wizyty na blacharni u lakiernika (na gwarancji):
W lutym zauważyłem spuchnięty lakier na klapie bagażnika, tuż przy krawędzi szyby. Dzięki zlecanej kontroli perforacji nadwozia zrobili to na gwarancji. Ale oprocz tego znalezli więcej usterek w lakierze. Ja mam jasny metaliczny lakier, wiec widac jak na dloni - bardzo male rdzawe plamki. Jakby przebijaly sie przez lakier na zewnatrz. Spuchniec nie bylo. Skonczylo sie lakierowaniem calej klapy. Nie wiem co dalej, bo na drzwiach tez zauwazylem takie plamki.
Moze jeszcze w okresie gwarancyjnym da sie poprawic usterki linii produkcyjnej.
Klamki byly zle polakierowane.Po wizycie na myjni cisnieniowej potrafił odpaść lakier. Serwis sprowadzil nowe, polakierowal profesjonalnie - jest OK.
Spalanie:
Miasto w zime: 2osoby (6.5l/100km), 4 osoby (7,3l/100km)
Miasto w lecie: 2 osoby (6.0l), 4 osoby (6,6l)
Te wartości są praktycznie stałe. Nigdy nie udało mi sie zejść niżej.
Podumowujac.
Samochod bardzo fajny. Nie patrzac na koszty serwisu - TAK polecam. Choc perypetie z lakierem nasuwaja watpliwosci.
Biorac pod uwage koszty serwisu - kupcie KIA Picanto. Koszty serwisu to gora 600pln, czy to pierwszy rok czy drugi. Obsluga serwisowa na wyzszym poziomie.
Uogólniając, samochody Hyundai polecam. Myślałem nawet by zakupić Elantre. Ale przez doświadczenia z serwisem (jego kosztami) prawdopodobnie już nigdy nie skusze się na te markę. Przykre.
4.50
Eucar Jot 15 sierpień 2011
Hyundai ix20, VAN 2010-, benzynowy, 1396/90KM
Zalety (ocena: 4):
prawie same: Przestrzeń, komfort, praktyczność, zwrotność i oszczędność i kapitalna stylistyka! Niespotykanie przestronny i komfortowy oraz pojemny jak na swoją klasę.
Wady (ocena: 4):
zdarza się najlepszym: 1. Układ kierowniczy nieco zbyt miękki i pływający - w porównaniu do konstrukcji ze wspomaganiem elektrohydraulicznym, ale w mieście to zaleta. Poza miastem - można się przyzwyczaić i dostosować. 2. Niekonsekwentne wykończenie wnętrza - bardzo dobre materiały sąsiadują z przeciętnymi. 3. Cena zbyt wysoka - w porównaniu do bliźniaczej KIi Vengi.
Wnętrze/komfort (ocena: 5):
Doskonałe pierwsze wrażenie - wyważone proporcje ekstrawagancji i harmonii, eleganckie i z klasą. Jakość materiałów ogólnie - lepsza niż u konkurencji (w tym Kia). Bardzo dobre siedzenia (sprężyste, komfortowe, trzymające) i tapicerka. No i - ogromne wzdłuż, wszerz i w górę, w porównaniu do sąsiadów z klasy B a także wielu kompaktów. Bagażnik deklasujący konkurencję (440l), trzypoziomowy, bardzo praktyczny z łatwym dostępem i aranżacją. Przesuwane i odchylane siedzenia tylne - dla tych, którzy nie mieszczą się w bagażniku podstawowym albo lubią pospać na tylnym siedzeniu :)
Silnik/układ jezdny (ocena: 4):
minimalnie brakuje: Zawieszenie komfortowe i sprężyste, układ jezdny trzyma drogę bez zarzutu. Wyboje pokonuje oszczędnie dla jadących w środku - amortyzuje bez kiwania czy wytrząsania. Silnik podstawowy (b,1.4 90 KM) wystarczy do miasta bez piracenia ale i bez mułowatości w manewrowaniu (wyprzedzanie, ruszanie spod świateł) To nie jest jednak pojazd dla miłośników darcia gumy oponowej, oj nie! (i dobrze).
Koszty Eksploatacji (ocena: 4):
do przeżycia: Chciałoby się oszczędniej - ale w mieście zakorkowanym 7,5/100 wygląda jak na razie nieźle. Reszta to 5 lat gwarancji bez limitu km. Za wcześnie na ocenę.
Podsumowanie (ocena: 5):
Dla lubiących wygodę, dobrą jakość i estetykę a także pozytywnie oryginalny "look" (oj, patrzą się ludzie na ten samochodzik) - dobry wybór. Duża radość z prowadzenia i korzystania !
Pozostałe opinie Ocenia:
Samochód:
Ocena:
Komentarz:
Rabek
14 październik 2021 5.00
Polecam
Spalanie na przykład przy zabudowie na zamówienie na 7 osób 7 osób quad z osprzętem ok 850 kg Przyczepa lekka quad ok 600 kg Prędkość 100 140 km godz. 11.8 litra tresa s8 110 km i drogi krajowe 160 km . Spalanie 11.8 litra całkiem przyzwoicie. 140 160 km godzinę to 13.5 litra
Rabek
14 październik 2021 5.00
Polecam
Spalanie na przykład przy zabudowie na zamówienie na 7 osób 7 osób quad z osprzętem ok 850 kg Przyczepa lekka quad ok 600 kg Prędkość 100 140 km godz. 11.8 litra tresa s8 110 km i drogi krajowe 160 km . Spalanie 11.8 litra całkiem przyzwoicie. 140 160 km godzinę to 13.5 litra
gustaw
10 maj 2021 4.00
nie ideał ale godny polecenia
Jeśli ktoś nie ma wygórowanych żądań to akurat autko w sam raz dla ciebie,bez kłopotu dojedzie z punktu A do punku B,disagn wprawdzie nie powala ale i nie ma się czego wstydzić,ogólnie polecam
Grzegorz13
18 listopad 2020 1.50
Nie polecam tej marki
Jestem posiadaczem Tucsona od czerwca 2020 od początku samochód ten sciaga w prawo przy przebiegu 500 km serwis stwierdził, że odpowiada za to skrzynia biegów, wymieniono ją lecz nic to nie dało. Wykonywano też jakieś inne czynności z tego co zdołałem się dowiedzieć to luzowamo całe zawieszenie w celu odprężenia. Obecnie samochod ma cztery miesiące i w moim odczuciu stracił wszelkie walory nowego samochodu a ja zamiast cieszyć się nowym autem jestem pełen goryczy. Mam jedynie nadzieję, że marka Hyundai nie zostawi tak tego problemu. Z różnych stron internetowych dowiedziałem się, że to nie jest tylko mój problem.
Mateusz
25 listopad 2018 5.00
Autko fajne - polecam
Przejechałem tym autem od nowości 7000km i jestem zadowolony. Mimo małych rozmiarów auto ma dużo miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu. Fotele sa wygodne. Wsiadanie i wysiadanie jest łatwe (plus dla osób starszych). Jazda jest komfortowa, a praca silnika bardzo cicha (zdarzało mi się próbować odpalić wóz już odpalony). W bagażniku dużo miejsca. Małe zużycie paliwa. Auto godne uwagi
MATI
1 październik 2018 4.75
HYUNDAI DAJE RADĘ
Za takie pieniądze auto naprawdę godne zakupu. Bardzo wydajna klimatyzacja,duża moc,wyposażenie ok, pozycja za kierownicą jak w aucie osobowym . =]
Marek
16 wrzesień 2018 4.50
Jak dla mie super auto.
- Jest to samochód który odpowiada mi wielkością i funkcjonalnością. - wymiana rozrządu (pasek, napinacz, rolka, pompa wody) po 120 tysiącach dokonała cudów. Małe przebiegi (dużo krótkich tras) powodują konieczność jeszcze wcześniejszej wymiany. - Były/są problemy z odpowietrzaniem układu hamulce/sprzęgło (wspólny zbiornik) - zrobienie dziury w uszczelce zbiornika płynu hamulcowego/sprzęgłowego ("odpowietrznik") POMOGŁO!
kolo
7 sierpień 2018 5.00
Tymek
28 czerwiec 2018 3.25
Adaś
22 czerwiec 2018 5.00 |