Ocena samochodu: Fiat Grande Punto

nadwozie:
HATCHBACK 3 drzwiowy
generacja:
2006-2011
rodzaj silnika:
benzynowy
pojemność silnika:
1368
rodzaj:
osobowy
wersja:
1.4 8V 77KM Energy
rok produkcji:
2009
przebieg:
10000
ocenia:
Rafał
kierowca od lat:
5
miał dotychczas:
3 samochody
   ocena łączna:

4.75

   czy warto kupic ten model:
TAKOcena szczegółowa
Prowadzenie
Oceny prowadzenie
5.00
Silnik
Oceny silnik
4.00
Komfort jazdy
Oceny komfort jazdy
5.00
Jakość i awaryjność
Oceny jakość i awaryjność
5.00
Zużycie paliwa:
Rodzaj paliwa:
Zużycie paliwa - benzyna
średnie spalanie po mieście:
7.0 [l/100km]
średnie spalanie w trasie:
5.5 [l/100km]
Zalety:
zaleta
Wygląd. Wiem, że to jedynie kwestia gustu, ale nie spotkałem osoby, która stwierdziłaby, że grande punto jest brzydkie. Włosi potrafią projektować naprawdę ładne auta i tym modelem po raz kolejny to udowodnili.
zaleta
Wielkość wnętrza. Wymiary robią swoje, samochód w środku jest naprawdę duży. Z przodu czujesz się wręcz jak w aucie wyższej klasy i to jest fakt. Z tyłu jak zwykle w takich autach jest miejsca miej, ale i tak nieporównywalnie więcej od większości przedstawicieli tej klasy. Bagażnik- też duży i ustawny, prócz wysokiego progu załadunku.
zaleta
Silnik. Wbrew pozorom to niezła konstrukcja. Przede wszystkim sprawdzona, z raportów wynika że bezawaryjna, pozbawiona wad młodych jeszcze konstrukcji. Jeżeli ktoś nie wymaga super osiągów, to silnik dla niego. Do miasta jak znalazł, a po za miastem też da radę, jeżeli jeździmy zgodnie z przepisami. W zamian zużycie paliwa też nie będzie wysokie. 7l/100 w stołecznym mieście to dobry wynik, przy notorycznych korkach.
zaleta
Wielość wersji zarówno wyposażenia jak i silników. Można dokupić wiele ciekawych dodatków, które indywidualizują Twój samochód.
zaleta
Ceny. Zarówno samochodu nowego, jak i używanego. Dodatkowo wiele autoryzowanych serwisów, w których ceny nie są wysokie. Koszty eksploatacyjne naprawdę niskie.
Wady:
zaleta
Wysoki próg załadunku bagażnika..
zaleta
Osiągi mogłyby być minimalnie lepsze.
zaleta
szkoda, że z miejsca kierowcy nie widać końca maski auta.
Podsumowanie:

Klasa B- klasą Fiata Grande Punto!

To nie żart. O Fiacie można powiedzieć wiele rzeczy, ale na pewno nie to, że nie potrafi robić małych miejskich samochodów. Fiat Grande Punto dalej pozostaje wzorem w tej klasie mimo upływu lat. Bardzo atrakcyjny wygląd, szeroka paleta silników i wersji wyposażenia, bardzo duże jak na tą klasę wnętrze, przystępne ceny auta i dalszej eksploatacji i potwierdzona przez liczne testy bezawaryjność potwierdzają, że Fiat się zmienił. Pojedyncze wady, wynikają z atrakcyjnie zaprojektowanego designu, a na takie kompromisy można się zgodzić, jeżeli oczekujemy od auta czegoś więcej z wyglądu niż fani VW.