Ocena samochodu: Daewoo-FSO Espero

nadwozie:
SEDAN 4 drzwiowy
generacja:
1995-1999
rodzaj silnika:
benzynowy
pojemność silnika:
1796
rodzaj:
osobowy
wersja:
1.8 CD
rok produkcji:
1999
przebieg:
400000
ocenia:
Nikifor677
kierowca od lat:
28
miał dotychczas:
5 samochodów
   ocena łączna:

4.00

   czy warto kupic ten model:
TAKOcena szczegółowa
Prowadzenie
Oceny prowadzenie
4.00
Silnik
Oceny silnik
5.00
Komfort jazdy
Oceny komfort jazdy
4.00
Jakość i awaryjność
Oceny jakość i awaryjność
3.00
Zużycie paliwa:
Rodzaj paliwa:
Zużycie paliwa - benzyna
średnie spalanie po mieście:
10.5 [l/100km]
średnie spalanie w trasie:
9.0 [l/100km]
Zalety:
zaleta
duże obszerne wnętrze i bardzo pojemny bagażnik 560 litrów
zaleta
bezproblemowa adaptacja silnika do eksploatacji na LPG (m.in. metalowy kolektor)tansza instalacja II generacji. Silnik- elastyczna jednostka napędowa idealna w trasie. Przy prawidłowej obsłudze okresowej (wymiana oleju zgodnie z zaleceniami)zapewnia bardzo duze przebiegi bez remontu.
zaleta
Idelany do małego small biznesu, pojemny i pakowny, mozna zamontowac hak holowniczy-idealnie prowadzi sie z przyczepą o DMC 750kg/900kg
zaleta
Wyposażenie standardowe pokonuje konkurencje w tej klasie
zaleta
Tani w serwisowaniu, bardzo duzo oryginalnych częsci zamiennych w niskiej cenie na wyprzedazach. Tani i nieskomplikowany serwis. Auto dla każdego. Wymiana pompy paliwa średnio co 170tys km, wymiana tarczy sprzegła pierwszy raz po 350tys km. Wymiana klockow hamulcowych średnio co 150 tys km, Wymiana amortyzatorów i spręzyn po 300tys km
Wady:
zaleta
Korozja nadwozia: po 6latach drobne ogniska korozji na karoserii, po 10latach korozja przewodów hamulcowych (obowiazkowa wymiana całego układu) totalna korozja drzwi przednich i tylnych, Po 12latach korozja progów, oraz przewodów paliwowych(zalecana wymiana calego ukladu)
zaleta
Awaria silownika centralnego zamka (drzwi kierowcy) średnio co 6lat. Korozja zamka drzwi przednich lewych po 12 roku eksploatacji.
zaleta
Duże zuzycie paliwa, ale doskonała tolerancja silnika na instalacje LPG
Podsumowanie:

Przeciętny ale Nieprzeciętny....

Daewoo Espero niegdy nie uchodzilo za bohatera rankingów samochodowych, wręcz był uwazany za kopciuszka. Wielu kierowców negatywnie ocnenia to auto, ale tylko tacy, którzy nigdy nim nie jeździli. Przejechałem tym autem 400 tys km przez 13lat. Generalnie auto bezawaryjne i bezproblemowe, dopiero po 8-10 roku eksploatacji pojawia sie problem korozji nadwozia(głównie drzwi), oraz przwodów hamulcowych i paliwowoych. Mocna strona: Silnik może nie ma sportowego zacięcia ale jest elastyczny, trwały, wytrzymały i bezawaryjny. Idealny na bardzo długie trasy. Nadwozie obszerne i wygodne z powodzeniem 4 dorosłe osoby moga podrożowac w dlugich trasach. Bagaznik obszerny najwiekszy nie tylko w pojazdach segmentu C-D ale w kazdym segmencie.