Ocena samochodu: Chrysler Voyager

nadwozie:
VAN 5 drzwiowy
generacja:
2004-2008
rodzaj silnika:
diesel
pojemność silnika:
2776
rodzaj:
osobowy
wersja:
2.8 CRD SE Autom.
rok produkcji:
2004
przebieg:
195000
ocenia:
Bomba
kierowca od lat:
4
miał dotychczas:
4 samochody
   ocena łączna:

4.00

   czy warto kupic ten model:
TAKOcena szczegółowa
Prowadzenie
Oceny prowadzenie
4.00
Silnik
Oceny silnik
4.00
Komfort jazdy
Oceny komfort jazdy
5.00
Jakość i awaryjność
Oceny jakość i awaryjność
3.00
Zużycie paliwa:
Rodzaj paliwa:
Zużycie paliwa - olej napędowy
średnie spalanie po mieście:
12.0 [l/100km]
średnie spalanie w trasie:
8.5 [l/100km]
Zalety:
zaleta
Bardzo pakowny. Pomimo iż posiadam "tylko" krótką wersję Voyagera,jest ona bardzo pakowna. Spokojnie mieszczą się tu 2 Dorosłe osoby, dwójka dzieci, owczarek niemiecki (z tyłu) oraz wszystkie bagaże (jedna, mniejsza walizka z tyłu - razem z psem, reszta bagaży na tylnej ławie, którą można także wyjąć, lecz idealnie oddziela nas od psa), wiele podręcznych toreb i torebek (między tylnymi siedzeniami, pod tylną ławą). Na upartego wepchnę także teściową ;)
zaleta
Bardzo wygodny na długie podróże. Voyager wręcz płynie po szosie.
zaleta
Wystarczająco silny silnik, który pozwala na relatywnie szybkie przyspieszenie np. przy wyprzedzaniu wolniejszych samochodów lub tirów na szosie (relatywnie, zwyażywszy na wagę samochodu)
zaleta
Tylne suwane drzwi. Przy rozmiarak tego samochodu - konieczne. Bardzo ułatwia wysiadanie na parkingach, zwiększa możliwość przewiezienia czegoś mniej poręcznego (jak np. rower, pralka - oczywiście przy wcześniejszym wyjęciu jednego z tylnych siedzeń)
zaleta
Fajny wygląd oraz brak alternatywnego samochodu (sharan, galaxy są małe) - sprawa oczywiście subjektywna. Ale uważam że model mojego samochodu (RG po fejsliftingu) wygląda o wiele lepiej niż najnowszy (już) grand voyager. (bo nie ma już nowszych voyagerów)
Wady:
zaleta
Drogi w utrzymaniu. (Opłaty, Ubezpieczenia, Części - w tym także opony - bo wzmacniane, dość wysokie spalanie - średnio ok. 10,5l (przy włączonej klimie, światłach, automatycznej skrzyni biegów, dość energicznej jeździe, i przy ok. 2,5t masy)
zaleta
Częste usterki. "Jak nie uroko to sraczka" - to stwierdzenie najlepiej pasuje do mojego Voyagera. Posiadam samochód już ponad 4 lata, i nie było kwartału w którym coś by się nie popsuło. Od poważniejszych spraw typu skrzynia biegów, komputer silnika, komputer abs, po bzdury jak silniczek podnośnika szyby kierowcy, mechanizm elektrycznie zamykanego lusterka, zamek centralny, itp. Konieczny jest dobry mechanik, który nie karze nam od razu kupować nowych części bez wstępnej próby naprawy starej. Inaczej bankrut ;)
zaleta
Po jakimś czasie odchodzi farba (chrom) z listew i napisów. To zjawisko widziałem już często u innych właścicieli voyagerów RG.
Podsumowanie:

ogólnie polecam

Dla mnie najważniejsza jest przestrzeń. Często jeździmy cała rodzinką (dzieci, pies) na dość długie wyprawy. Kiedy trzeba było jeszcze wozić ze sobą wózki dla dzieci i bagaże, oraz psa, Voyager idealnie spełniał funkcje rodzinnego vana. W tym punkcie nie ma sobie równych (no czyba że Volvo XC90 :) Jeśli ktoś rzadko jeździ w trasę, i nie potrzebuje aż tyle miejsca, raczej nie będzie zadowolony ze spalania oraz awaryjności tego samochodu. Polecam dla rodzin. Przy zakupie używanego Voyagera radzę dokładny sprawdzian na stacji kontroli pojazdów. Opony także powinny być w miare nowe (koszt nowego kompletu "firmowych" opon to co najmniej 2500zł