Ocena samochodu: Chrysler Voyager

nadwozie:
VAN 5 drzwiowy
generacja:
2004-2008
rodzaj silnika:
diesel
pojemność silnika:
2776
rodzaj:
osobowy
wersja:
2.8 CRD LX Autom.
rok produkcji:
2006
przebieg:
90000
ocenia:
jacek
kierowca od lat:
34
miał dotychczas:
4 samochody
   ocena łączna:

4.75

   czy warto kupic ten model:
TAKOcena szczegółowa
Prowadzenie
Oceny prowadzenie
5.00
Silnik
Oceny silnik
5.00
Komfort jazdy
Oceny komfort jazdy
5.00
Jakość i awaryjność
Oceny jakość i awaryjność
4.00
Zużycie paliwa:
Rodzaj paliwa:
Zużycie paliwa - olej napędowy
średnie spalanie po mieście:
12.0 [l/100km]
średnie spalanie w trasie:
8.5 [l/100km]
Zalety:
zaleta
Przestronne wnętrze.Doskonała widoczność z pozycji kierowcy.
zaleta
Dobra ocena trakcji na drodze.Wyśmienicie się prowadzi.Wbrew pozorom jak na tak wysoki pojazd stosunkowo mało podatny na boczne wiatry i inne czynniki drogowe.
zaleta
Bardzo dobrze "wybiera"wszelkie nierówności na drodze.Być może jest to "zasługa"jego wagi(ponad 2000kg.Żeby ostro zatrzęsło to musi być niezła dziura w asfalcie.
zaleta
Duża możliwość kombinacji wnętrza.Niby samochód rodzinny a moment i można zrobić bagażówke.Szczególnie przydatne dla rodziny z dużym psem.Zabranie dużego owczarka niemieckiego a takiego posiadam ,nie stanowi problemu.
zaleta
Dość wydajna wentylacja wnętrza.Ze względu na dużą pojemność wnętrza brak problemów z zaparowanymi szybami.Po włączeniu nawiewu problem bardzo szybko znika.Wyśmienite nagłośnienie fabryczne nie wymaga żadnych poprawek.
Wady:
zaleta
W poprzednim moim Chryslerze jazda na manualu jazda po terenach górzystych była prostsza.W automacie trzeba brać pod uwagę brak efektu hamowania skrzynią biegów (jesteś częściej zmuszony do przyciskania pedału hamulca ale po pewnym czasie można się do tego przyzwyczaić.
zaleta
Dość duża waga elementów wnętrza (szczególnie kanapa tylna).Szlag człowieka trafia jak trzeba ją zdemontować.W pojedynkę nie da się tego zrobić.
zaleta
Może nieco mało wydajna klima>Ale coś za coś - albo wydajna klima i duże zużycie paliwa albo stosunkowo niewielka niedogodność (niewielka bo w trasie klima zachowuje się poprawnie).
Podsumowanie:

Godny polecenia.

Jest to mój drugi Chrysler (poprzedni z skrzynią manualną-ten jest pierwszy w automacie).Jest naprawdę do polecenia.Szczególnie dla rodziny z małymi dziećmi(dużo miejsca gdzie naprawdę mogą nieco porozrabiać nie przeszkadzając w jeżdzie).Ale nie tylko.Dla fanów zwierząt n.p. psy (i to o dużych gabarytach)też jest wyśmienity.Aktualnie nie ma problemu z częściami zamiennymi(jest ich mnóstwo na rynku części używanych)stosunkowo łatwo dostępnych za przyzwoitą cenę.Samochód wielofunkcyjny - mnóstwo kombinacji wnętrza.Byłem w Chorwacji w tym roku.Cztery osoby w pojeździe przy odpowiednim ustawieniu wnętrza-pełna swoboda! (bez konieczności użycia bagażnika dachowego).Wydaje mi się że teraz jest stosunkowo dobra pora za zakup bo"wyszedł"nowy model i starsze roczniki(wcale nie znaczy że gorsze- mój pierwszy Chrysler 2.5 Crd "manual"został "odziedziczony" przez syna i nadal doskonale się spisuje a rocznik 2003!przebieg 190 tys km!)spadają z ceny.Warto rozważyć opcję kupna.Polecam.