Ocena samochodu: Chevrolet Orlando

nadwozie:
VAN 5 drzwiowy
generacja:
2011-
rodzaj silnika:
benzynowy
pojemność silnika:
1796
rodzaj:
osobowy
wersja:
1.8 LTZ+ 1QR75K156
rok produkcji:
2011
przebieg:
30000
ocenia:
dalej niezdecydowany
kierowca od lat:
25
miał dotychczas:
3 samochody
   ocena łączna:

4.00

   czy warto kupic ten model:
TAKOcena szczegółowa
Prowadzenie
Oceny prowadzenie
4.00
Silnik
Oceny silnik
3.00
Komfort jazdy
Oceny komfort jazdy
4.00
Jakość i awaryjność
Oceny jakość i awaryjność
5.00
Zużycie paliwa:
Rodzaj paliwa:
Zużycie paliwa - benzyna
średnie spalanie po mieście:
11.0 [l/100km]
średnie spalanie w trasie:
6.5 [l/100km]
Zalety:
zaleta
zrobił na mnie wrażenie jako duży, masywny i wydający się jako bezpieczny samochód
zaleta
Wydaje się być raczej wygodny w środku.
zaleta
Plus za płaską podłogę w bagażniku po złożeniu siedzeń
Wady:
zaleta
po jeżdzie testowej rozczarowany byłem dynamiką silnika. Sporo trzeba z auta wydusić aby poszło do przodu. Trochę przeraził mnie głośny silnik przy wchodzeniu na obroty
zaleta
ciekaw jestem czy pozostali też mieli problem z ograniczoną ilością miejsca za pedałem sprzeła. Ja ciągle haczyłem butem o przednią ściane samochodu i było to dla mnie mało komfortowe. A rozmiar buta mam normalny.
zaleta
Brak ko la zapasowego to chyba jakieś nieporozumienie (zresztą u wielu producentów). Zyczę powodzenia z zestawem naprawczym w nocy, podczas złej pogody i braku zasięgu komórki. Jdśli to będzie tylko typowe przebicie to pół biedy ale jak będzie poważniejsza awaria to spray tu nie pomoże. Stawiam MINUS za brak koła! Owszem, mozna dokupić ale producent chyba skalkulował to wcześniej, wiedząc że wiele osób taki zakup poczyni.I znowu kasa, byle wydoić jak najwięcej kosztem braku logiki.
zaleta
Zgadzam się z nisko osadzoną roletą w bagażniku, mogłaby być wyżej. Do widoczności trzeba się chyba przyzwyczaić bo jest zdecydowanie inna, moim zdaniem za bardzo ograniczona. Kierownica częściowo zasłania zegary.Lusterko wewnętrzne za małe i częściwo zasłonięte przez opuszczoną roletę przeciwsłoneczną.
zaleta
Mogę się mylić ale obawiam się, że jazda po naszych drogach wyzwoli po czasie stuki i piski wszystkich elementów plastikowych wewnątrz - a tego jest sporo.
Podsumowanie:

dalej nie wiem czy warto w niego zainwestować

Z pewnością jest to modek warty przetestowania i zastanowienia się nad zakupem. Swoiste novum w swojej klasie z ciekawym kształtem, który albo się podoba albo nie.Dalej nie wiem jaką podejmę decyzję bo nazbierało się na wstępie zbyt wiele drobnych uwag podczas jazdy testowej. Auto nie powaliło mnie na kolana swoją dynamiką. Miałem wrażenie , że jest zbyt mułowate. Piszcie o swoich wrażeniach bo auto jest nowe na rynku i każda sensowna uwaga i dyskusja jest wskazana. I wcale nie zamierzałem dokopać temu autu swoimi uwagami. Jest na pewno ciekawe ale też nie pozbawione wad i raczej bym się tak nie podniecał na jego widok