Ocena samochodu: Chevrolet Captiva

nadwozie:
SUV 5 drzwiowy
generacja:
2011-
rodzaj silnika:
diesel
pojemność silnika:
2231
rodzaj:
osobowy
wersja:
2.2 VCDi LTZ 184 KM AWD 1CH26PF6T
rok produkcji:
2011
przebieg:
195000
ocenia:
Radek1979
kierowca od lat:
18
miał dotychczas:
8 samochodów
   ocena łączna:

5.00

   czy warto kupic ten model:
TAKOcena szczegółowa
Prowadzenie
Oceny prowadzenie
5.00
Silnik
Oceny silnik
5.00
Komfort jazdy
Oceny komfort jazdy
5.00
Jakość i awaryjność
Oceny jakość i awaryjność
5.00
Zużycie paliwa:
Rodzaj paliwa:
Zużycie paliwa - olej napędowy
średnie spalanie po mieście:
12.5 [l/100km]
średnie spalanie w trasie:
9.5 [l/100km]
Zalety:
zaleta
ponadprzeciętny komfort jazdy, bardzo dobra widoczność, posiadam fabryczna kamerę cofania. uchylny szyba w tylnej klapie bardzo poręczna i pomocna w przewożeniu długich przedmiotów.
zaleta
dynamiczny silnik w całym zakresie obrotów, cichy jak na diesla, wysoka kultura pracy, niskie spalanie jak na tą moc, wagę auta bez pasażerów (2 tony) oraz pojemność silnika 2,2 i napęd na 4x4, spalanie z klimą 12,8 miasto, 9-10,5 trasa 120-160 km/h, średnio zużywa mi 11 litrów, a mój yaris pojemność 1,0 7,5 a nie daje mi nic w zamian poza funkcją przemieszczania się z punktu A do B, jazda Captivą to atrakcja i przyjemność poza samą funkcja przemieszczania się.
zaleta
przestronny, wręcz ogromny w środku, 5 dorosłych osób, wysokich i tęgich jedzie wygodnie bez ograniczeń ani nad głowami ani na nogi, bardzo duży bagażnik, dodatkowo 7 miejsc również da się na nich podróżować w normalny sposób.
zaleta
piękny wygląd na 19 calowych felgach, szybredach, skóra, przód auta wyjątkowy - ładniejszy niż w outlanderze stworzony z większym rozmachem, piękna, proporcjonalna i masywna bryła auta, tył bardzo zgrabny i niezobowiązujący ale udany zwłaszcza z białymi lampami
zaleta
cena auta, akceptowalna awaryjność podobnie jak u konkurencji na korzyść captivy, dwumasa wytrzymała 160 tyś, nie mam problemów z filtrem cząstek stałych wypala się niezauważalnie, turbo, zawór EGR i wtryski nadal działają mimo 200 tysięcy przebiegu, jeżdżę w cyklu mieszanym, ceny części przystępne, łańcuch rozrządu zamiast paska,
Wady:
zaleta
srebrne plastiki łatwo porysować, radio nie ma podświetlenia przełączników na kierownicy oraz nie da się cofać zapisanych stacji radiowych do tyłu przyciskami na kierownicy, można tylko w przód i trzeba przejść wtedy przez 30 kanałów, żeby wrócić do pierwszego, to mnie denerwuje.
zaleta
hamulce, mogłyby być skuteczniejsze, chociaż tragedii nie ma.
zaleta
skrzynia biegów manualna, mogłaby lżej chodzić, mało delikatna, jak w busie.
zaleta
jestem zachwycony tym autem, mimo, że jeżdżę nim 5 lat, nie zamienie go na żaden inny, nadal zachwyca mnie i moja rodzinę wyglądem i radością z podrózowania.
zaleta
brak ogólnie poważnych wad
Podsumowanie:

mimo przejechaniu nim 200 tysięcy nadal mnie zachwyca i cieszy jazdą i wyglądem

Szkoda, że Chevrolet został wycofany z rynku i nie można kupić znowu nowej Captivy, a bliźniacza Antara to już nie to samo, nie ma tyle charakteru i wdzięku.